Autor:
Andres Tennus

Toivo Maimets: teeme hästi palju teadust, aga mõtleme liiga vähe

Äsja Tartu Ülikooli keeleteo auhinna pälvinud rakubioloogia professor Toivo Maimets rääkis saates „Plekktrumm“, miks on tema jaoks oluline peamiselt ingliskeelses teadusvaldkonnas avaldada artikleid ka eesti keeles, kuidas aitab emakeel säilitada mõttenõtkust ja milles seisneb inimese imelisus.

Saate täismahus kokkuvõte on avaldatud ERR-i kodulehel. Intervjuu oli eetris esmaspäeval, 11. märtsil kell 22 ETV2-s. Saade on järelvaadatav Jupiteri veebilehelt.

Ma olen vene keeles kirjutanud artikleid, inglise keeles. Mõttenõtkuse saavutad ikkagi oma emakeeles ja seda ei tohi kaotsi lasta.

Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets

 

Kolm olulist mõtet professor Toivo Maimetsalt

  • Teaduslikus inglise keeles ei ole keele ilu oluline. „Sa teed oma asjad selgeks teisele, edastad informatsiooni, seal on see oluline, mitte keele või mõtte ilu.“
  • Peaksime kindlasti muretsema selle pärast, kuhu läheb Eesti kõrghariduse keel, kuidas me seda suudame edendada ja ka järgmiste põlvkondade jooksul selle õitsengu tagada.
  • Oleme tänu DNA revolutsioonile saanud palju targemaks selles, mis selle sees asub, aga ka selles, mida seal ei ole.

Samal teemal

14. märtsil rääkis professor Toivo Maimets teemal „Eestikeelne rakubioloogia – milleks?” Eesti Teaduste Akadeemia teaduspärastlõunal „Eesti teaduskeele võimalused ja väljakutsed“.

Vaata järele
taimesein

Sel nädalavahetusel toimub 50. teoreetilise bioloogia kevadkool

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

Tähtede õhtu 12.04

Tähtede õhtul kuuleme sellest, kuidas eestlased Kuule kipuvad